Binicilik

Başkent Binicilik Kulübü

Türkiye Binicilik Federasyonu’na kayıtlı olan ve Türkiye’nin en büyük ve en gelişmiş binicilik komplekslerinden biri olarak değerlendirilen Başkent Binicilik Kulübü, tüm faaliyet ve hizmetleriyle binicilik sporuna gönül vermiş, her yaşta ve seviyedeki at tutkunlarına sesleniyor. Kent yaşamının hızlı temposu ve karmaşasını geride bırakabileceğiniz eşsiz bir doğa parçasında kendiniz ve çocuklarınız için yepyeni bir sayfa açabilir, özel eğitim programlarından yararlanabilir; kim bilir yarının profesyonel binicilerinin yetişmesine katkıda bulunabilirsiniz. Öncelikle Cumhurbaşkanlığı Kupası, TBMM Başkanlığı Kupası, Başbakanlık Kupası, Genelkurmay Başkanlığı Kupası ve Gençlik ve Spor Bakanlığı Kupası, Kara Harp Okulu Kupası, Anadolu İlleri Bölge Şampiyonası ve Türkiye Şampiyonası gibi bir çok özellikli yarışmalara ev sahipliği yapan Kulübümüz, sizleri tüm yakınlarınızla birlikte binicilik sporunu yapmaya davet ediyor.

 

Temel Binicilik Eğitimi

Binicilerin seviyelerine uygun atlar ve yöntemler kullanılarak, uzman eğitmenler tarafından teorik ve pratik olarak birebir ata biniş kurallarıyla verilen temel eğitim sonrası engel ve parkur ağırlıklı müsabaka çalışmaları, at terbiyesi, spor ve gezi amaçlı arazi binişleri gibi seçeneklerle binicilerimiz deneyimlerini artırıyor. Tüm yıl boyunca hizmet veren Başkent Binicilik Kulübü’nde biniciler, eğitim çalışmaları sırasında kendi atlarını kullanabilecekleri gibi, kulübün seçkin atlarına da binebiliyor.

 

Pony Club

En değerli varlığımız olan çocuklarımızın fiziksel ve psikolojik gelişimine büyük katkı sağlayan binicilik sporu, miniklerimizin hayatında Pony Club ile başlıyor ve 5 yaşından itibaren; ‘at ile tanışma, teoride ve pratikte davranış biçimleri, ata biniş temel kuralları’ eğitimiyle devam ediyor.

 

Capital Country Club

Binicilik